Blog Kategori 1

Blog Kategori 1

Güneş Enerjisi ve Kolaylaşan Yaşam
09 Mayıs 2018 373
Yani güneş enerjisi sistemleri için, ömrünü tamamlayan veya kullanım dışına çıkan bir güneş paneli mümkün değildir. Bu da ciddi oranda tasarruf yapmanızı sağlar. Uzun vadede güneş enerjisi paneliniz size kazanç sağlayacak önemli bir yatırımdır. Bu nedenle uzun ömürlü malzeme seçimi tasarrufunuzun daha uzun süre gerçekleşmesi bakımından önemlidir.
Türkiye’deki Güneş Evleri
09 Mayıs 2018 375
2012’nin yaz ayı içerisinde uzaya gönderilen ve ışığın morötesi (ultraviolet) dalga boylarında veri toplayan uzay teleskopu, Güneş’i incelemek için Dünya’nın yörüngesine oturtuldu. Başarıyla gerçekleşen fırlatmanın ve yörünge yerleşiminin ardından güneş enerjisinin kaynağından yepyeni görüntüler elde edildi.
Güneş Enerjisi Santrali (GES) İçin Alternatif Enerji Üretimi
09 Mayıs 2018 473
Ward-Leonard çalışma prensipli Güneş Enerji Santralleri(GES) Avrupa ‘Transmission Code’a göre Tip 1 elektrik enerjisi üreten sistemlerdir. Bu yüzden, hem kendi izole şebekesinde (off-grid) hem de merkezi veya bölgesel şebekeye bağlı olarak çalışabilirler. Ayrıca, black-start özelliğine de sahiptirler. Merkezi veya bölgesel ağlarda hem diğer enerji üreticileriyle...
YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI
03 Eylül 2016 447
Dünya nüfusunun gittikçe artması aynı zamanda enerji ihtiyacının da artmasına sebep olmaktadır. Var olan mevcut kaynaklar( petrol doğalgaz vs) önümüzdeki yıllarda tükenecek. Bu açıdan dünyanın kendini yenileyebilen enerji kaynaklarına ihtiyacı vardır. Bilim ve teknolojide bütün dünya araştırmalarını bu yöne sevk etmek durumunda…

WIDGET TITLE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer leo lacus, venenatis non enim porta, elementum laoreet quam. Quisque non turpis vestibulum, pretium nunc ut, fringilla tortor. Pellentesque pretium nisl at ex ornare, eu feugiat dui fermentum. Suspendisse maximus fermentum dignissim.

widget
Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading