Haberler

Haberler

Zarif, Hızlı ve Çevreci Ethec
17 Temmuz 2018 354
Önden arkaya akıcı ve aerodinamik olan Ethec Electric Motosiklet’in gövdesi, ortada zarif bir şekilde kırılıyor. Ethec, bu zarif tasarıma sahip görüntüsünün altında ise “canavar” olarak nitelendirilen oldukça güçlü bir motor barındırıyor. Estetiği ve sahip olduğu aerodinamiğin değişik yapısı ile dikkat çeken bu tasarım ayrıca, tamamen elektrikli motoruyla çevre dostu bir duruş sergiliyor. 16 mühendislik ve tasarım öğrencisi tarafından tasarlanan Ethec Electric Motorbike, devasa bir aküye sahip.
LG, Geleceğin Kentlerini Tasarlıyor!
12 Temmuz 2018 360
Artan nüfus, iklim değişiklikleri, yenilenemeyen enerji kaynaklarındaki azalma gibi sorunlar dünyanın dört bir yanına yayılırken, LG Electronics (LG), doğru bir planlama ve üretimle geleceğin şehirlerinin planlanabileceğine inanıyor. Daha akıllı, çevre dostu teknolojiler ve sürdürülebilirlik ilkesiyle tasarlanan geleceğin şehirlerinin ekolojik tehditleri ve iklim değişikliğinin etkilerini engelleyebileceğini savunan LG, ileri teknolojileri ile geleceğin şehirlerinin oluşturulmasında aktif olarak yer almayı hedefliyor.
Nusaybin Belediyesi Güneş Enerjili Araç Satın Aldı!
25 Haziran 2018 332
Mardin ilimizde bulunan Nusaybin belediyesi güneş enerjili araç satın aldı. Nusaybin ilçe belediyesi satın aldığı 3 adet güneş enerjili araç ile ilçelerinin de artık eskisi gibi olmadığını beyan etmiş oldular.
EPDK Lisansiz 10Kw altı sistemler için taslak yayınladı.
04 Haziran 2018 432
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: ELEKTRİK PİYASASINDA TÜKETİM TESİSİ İLE AYNI ÖLÇÜM NOKTASINDAN BAĞLI VE GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI ÜRETİM TESİSLERİ İÇİN LİSANSSIZ ÜRETİM BAŞVURULARINA VE İHTİYAÇ FAZLASI ENERJİNİN DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLARA İLİŞKİN TASLAK
Çatıda Elektrik Üretiminin Kurulum Maliyeti 50 Bin Liraya Düşecek!
30 Mayıs 2018 372
Enerji Bakanlığı apartmanlarda çatı ve dış cepheye kurulacak güneş enerji panelleriyle lisans almadan elektrik üretiminin maliyetini düşürecek.
Trump'ın itirazlarına rağmen dünyanın en güçlü rüzgar türbini İskoçya açıklarına yerleştirildi
09 Mayıs 2018 292
Dünyanın en güçlü rüzgar türbini, ABD Başkanı Donald Trump'ın itirazına rağmen Salı günü İskoçya açıklarına yerleştirildi.
Apple yenilenebilir enerji kullanımını yüzde 100’e çıkardı
09 Mayıs 2018 312
Teknoloji devi Apple, dünya üzerindeki tüm operasyonlarında yenilenebilir enerji kullanımının yüzde 100'e ulaştığını açıkladı.
Denizin gökdelenleri
09 Mayıs 2018 290
2017’de Avrupa’da rüzgâr enerjisi kapasitesini en fazla artıran dördüncü ülke olan Türkiye, ilk offshore rüzgâr santralını kurmaya hazırlanıyor. Daha yüksek elektrik üretim kapasitesi vaat eden offshore santrallara olan ilgi her geçen gün artıyor. Peki, rüzgârı denizden estiren bu teknoloji neden yaygınlaşıyor?
Robot yarışları başlıyor
09 Mayıs 2018 561
MEB Robot Yarışması, 9 Mayıs’ta başlıyor. 12'nci Uluslararası öğrencilerin tasarladığı 3 binden fazla robot katılacak.
Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading