Tarım Sistemleri

Tarım Sistemleri

Tarım Sistemleri
Tarihçe

Elektriğin olmadığı sulama alanlarında ve tarlalarda kullanılabilen bir sistemdir. Bu sistemle çiftçiler istedikleri alanda dalgıç pompa ile rahatlıkla su ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın verdiği teşviklerle sistemi kullanacak çiftçiye cazip imkanlar sunulmaktadır. 

Yeni pompalarla 60-70 metre derinlikten günde 350 ton'a kadar su çıkarabilme mümkün olmaktadır. Farklı güneş panelleri kapasiteleri ve pompa çeşitleri ile fiyatlar değişmektedir. Bu yüzden bulunduğunuz bölgeyi, saatte kaç ton su çekeceğinizi, pompanın bulunacağı derinliği ve yatay/düşey suyun taşınacağı mesafeyi yaklaşık olarak bildirmeniz gerekmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde halihazırda şebeke elektriği varsa sistemin bir diğer avantajı ortaya çıkmakta; üretilen elektriği; sulama yapmadığınız dönemlerde şebeke bağlantısını sağlayarak şebekeye satabilmektesiniz. Bu sayede hem sulama için kullanılan elektrik güneşten sağlanmakta hem de bu elektriği kullanmadığınız süre zarfında kurulan sistemden gelir elde etmektesiniz. 

Güneş enerjisi ile varsa mevcut pompanızı şebeke elektriği veya yerine göre aküye ihtiyaç duymadan sulama yapabileceksiniz. Her türlü sulama ihtiyacı için istenilen büyüklükte kurulabilen sulama amaçlı güneş enerji sistemleri için bizimle görüşünüz.

WIDGET TITLE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer leo lacus, venenatis non enim porta, elementum laoreet quam. Quisque non turpis vestibulum, pretium nunc ut, fringilla tortor. Pellentesque pretium nisl at ex ornare, eu feugiat dui fermentum. Suspendisse maximus fermentum dignissim.

widget
Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading